Płatki magnezowe 1kg MG12

Płatki magnezowe 1kg MG12
Cena:19,95

Dostępność:Dostępny

Zapytaj o produkt

Parametry produktu:

ProducentMG12
Kod produktu000954

Opis produktu

SKŁADNIKI
Magnesium Chloride hexahydrate (Bischofite)
Biszofit, surowiec użyty do produkcji płatków Mg12 pochodzi z naturalnych złóż, wydobywany jest z głębokości około 2000 metrów na terenie niemieckiej Saksonii.
Może mieć niejednolitą barwę oraz zawierać drobne nieczystości.

OPIS
Stosowanie kąpieli magnezowych jest naturalnym i najbardziej efektywnym sposobem na przyswajanie magnezu przez organizm człowieka. Idealnie, gdy korzysta się z takich kąpieli dwa razy w tygodniu, by odpowiednio uzupełniać niedobory minerałów.
Po półgodzinnej kąpieli odczuwa się ulgę, regeneruje się zmęczone po ciężkim dniu ciało i relaksuje umysł. Odczuwa się odprężenie, a dolegliwości związane z bólem mięśni i stawów wyraźnie się zmniejszają.

Stosować kąpiele zawsze wtedy, gdy czuje się zmęczenie po ciężkim dniu w pracy albo stres wpłynął istotnie na samopoczucie. Kąpiele są doskonałym sposobem na pozbycie się toksyn z organizmu, które usuwane są przez rozszerzone pory w skórze. Stosowanie balneoterapii (czyli kąpieli magnezowych) przez osoby starsze, które uskarżają się na bóle układu stawowo-mięśniowego, w szczególności kręgosłupa, zmniejsza ich dolegliwości. Kąpiele magnezowe stosowane bezpośrednio przed snem poprawiają jego jakość, a rano budzimy się wypoczęci.

Produkt nadaje się też do przygotowania kąpieli magnezowych dla stóp. Są one zbawienne po całym dniu spędzonym w obuwiu na wysokim obcasie. Kąpiel magnezowa przygotowana w misce z ciepłą wodą oraz niewielką ilością płatków magnezowych regeneruje zmęczone nogi i zmniejsza opuchlizny. Taka kąpiel jest pomocna także jako przygotowanie do zabiegów kosmetycznych, np. pedicure.

SPOSÓB UŻYCIA
Rozpuścić około 0,5 kg płatków magnezowych w wannie średniej wielkości, wypełnionej wodą o temperaturze około 38ºC. Płatki momentalnie się rozpuszczą, tworząc gotową kąpiel magnezową. Możliwe jest stosowanie większej ilości płatków przy silnym zmęczeniu lub zwiększonej potrzebie regeneracji ciała, nie należy jednak stosować dawek większych niż 1,5 kg na jedną kąpiel. W mniejszej ilości (około 100 g) płatki można stosować także do magnezowej kąpieli stóp.    
Położyć się swobodnie w przygotowanej kąpieli magnezowej. Kąpiel powinna trwać minimum 20 minut, aby osiągnąć pożądane efekty i pozwolić, aby magnez zdążył przeniknąć przez skórę do organizmu.
Po zakończeniu kąpieli należy spłukać ciało pod bieżącą wodą.

UWAGA
Produkt jedynie do stosowania zewnętrznego.
Całkowicie naturalnym i bezpiecznym objawem jest odczuwanie lekkiego pieczenia lub swędzenia. Jest to uczucie stopniowego przyzwyczajania się skóry do zawartych w kąpieli substancji i maleje ono wraz z czasem stosowania produktu. Produkt nie powinien mieć styczności ze skórą twarzy, a jeśli dostanie się do oczu, należy przemyć je pod bieżącą wodą. Kąpieli nie należy stosować, gdy na skórze znajdują się rany bądź silne otarcia. Po każdorazowym użyciu, opakowanie należy szczelnie zamknąć przy wykorzystaniu specjalnego zamknięcia, gdyż dostanie się wilgoci do wewnątrz zmniejsza skuteczność działania magnezu. Płatki należy przechowywać w ciemnym i suchym miejscu, poza zasięgiem dzieci. Produkt nie jest wskazany do stosowania przez kobiety w ciąży oraz osoby z nadciśnieniem ze względu na zalecany długi czas trwania kąpieli w gorącej wodzie.

Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka Prywatności

Zamknij